Den 18. september gikk startskuddet for et nytt og spennende traineeår i Trainee Trøndelag! Alle de regionale traineeordningene arrangerte kickoff for traineeåret 2025/2026. Siden vi er spredt rundt i hele fylket, ble det arrangert lokale samlinger, men vi møttes også digitalt for en felles oppstart. Her fikk vi hilst på hverandre, delt forventninger og fortalt litt om hva man kan forvente av året som trainee i Trainee Trøndelag.


Målet med samlingene var å bli bedre kjent – både med hverandre og med ordningen – og legge et godt grunnlag for det kommende året. Til sammen er det i underkant av 40 traineer i Trøndelag denne perioden, fordelt på flere spennende virksomheter og fagområder.
Innholdet i samlingene var en god blanding av teambuilding, informasjon om traineerollen og refleksjon rundt hva traineeprogrammene tilbyr. En lang lunsj med tid til gode samtaler var også en viktig del av dagen. I Intro Trainee fikk deltakerne i tillegg prøvd seg på fotballgolf (putball) – og latteren satt løst!


Vi ser frem til et år fylt med læring, utvikling, samarbeid og nye erfaringer – og ønsker alle årets traineer hjertelig velkommen til Trainee Trøndelag!